LAJMI I FUNDIT:

‘Nëse nuk e bëj, do të jetë një dështim’: Antonio Rudiger zbulon synimin e tij kryesor te Real Madridi

‘Nëse nuk e bëj, do të jetë një dështim’: Antonio Rudiger zbulon synimin e tij kryesor te Real Madridi

Duke folur në një intervistë për GQ, Antonio Rudiger ka zbuluar qëllimin më të madh që dëshiron të arrijë te Real Madridi.

Mbrojtësi gjerman ka thënë se ai dëshiron ta fitojë Ligën e Kampionëve me klubin para se të largohet në të ardhmen.


“Nuk ndjej se kam fituar gjithçka, të jem i sinqertë. Ndjej se këtu duhet të fitoj Ligën e Kampionëve”, ka thënë fillimisht Rudiger.

Arda Guler tentoi ta mashtronte Antonio Rudigerin në stërvitje, por gjermani i jep leksion turkut
Lexo po ashtu Arda Guler tentoi ta mashtronte Antonio Rudigerin në stërvitje, por gjermani i jep leksion turkut

“Nëse nuk e fitoj, do të jetë një dështim. Unë jam 30 vjeç, jam në kulmin tim dhe jam shumë i uritur për tituj”.

Edhe pse gjermani ngriti trofeun e lakmuar gjatë kohës së tij në Chelsea, ai ende nuk e ka siguruar një me fanellën e bardhë.

Deri më tani, mbrojtësi ka fituar Kupën e Mbretit dhe Kupën e Botës për Klube FIFA me Los Blancos. Tani ai ka vendosur synimet e tij në garën më të madhe për klube në Evropë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori