LAJMI I FUNDIT:

Arda Guler tentoi ta mashtronte Antonio Rudigerin në stërvitje, por gjermani i jep leksion turkut

Arda Guler tentoi ta mashtronte Antonio Rudigerin në stërvitje, por gjermani i jep leksion turkut

Arda Guler është lojtari më i përfolur aktualisht te Real Madridi edhe pse ishte menduar se në këtë pozicion të jetë Jude Bellingham.

Anglezi u transferua te Los Blancos nga Borussia Dortmundi për 103 milionë euro, mirëpo ka mbetur nën hijen e turkut që i kushtoi klubit 20 milionë euro nga Fenerbahce.


Derisa po shfaq çdo ditë cilësitë e tij në stërvitje, Guler duket se tani ka rënë në një duel të fortë.

Tifozët e Real Madridit të mahnitur nga Arda Guler qysh në stërvitjen e tij të parë
Lexo po ashtu Tifozët e Real Madridit të mahnitur nga Arda Guler qysh në stërvitjen e tij të parë

Antonio Rudiger duket se po e markon mirë talentin në stërvitjet e Real Madridit dhe kjo mund të shihet në një video të publikuar në rrjetet sociale.

Sado që Arda tenton të duelojë fizikisht me mbrojtësin gjerman, e ka të pamundur që ta kalojë atë.

Te Real Madridi raportohet se janë duke punuar me Gulerin pikërisht nga pjesa fizike, pasi cilësitë e tij për driblim tashmë kanë mahnitur të gjithë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori