LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti jep detaje rreth lëndimeve të tre yjeve Vinicius Jr, Rudiger e Camavinga

Ancelotti jep detaje rreth lëndimeve të tre yjeve Vinicius Jr, Rudiger e Camavinga

Real Madrid nuk ka arritur më shumë se një barazim në derbin e Madridit përballë rivalit Atletico duke barazuar 1-1.

Tani kryeqytetasit spanjoll në fundjavë do të kenë një tjetër derbi, ku presin rivalin kryesorë për titullin e kampionit, Gironën.


Ndaj Atleticos për Realin nuk u paraqitën dy yjet si Antonio Rudiger dhe Vinicius Junior, derisa u lëndua edhe Eduardo Camavinga.

Ancelotti thotë se merituan fitoren ndaj Atleticos, flet edhe për golin e pësuar në fund të ndeshjes
Lexo po ashtu Ancelotti thotë se merituan fitoren ndaj Atleticos, flet edhe për golin e pësuar në fund të ndeshjes

Carlo Ancelotti ka folur për tre yjet e lënduar, duke dhënë përditësim rreth lëndimeve të tyre.

“Dëmtim Vinicius ? Ai u përpoq të luante, por kishte një kontrakturë cervikale. Në nxehje ai nuk ishte rehat”, tha Carlo Ancelotti .

“Camavinga? Nuk e di. Nuk më kanë thënë asgjë. Ai kishte një mavijosje në gju, asgjë të veçantë mendoj”.

Pse Vincius ishte në formacion, por u largua në minutat e fundit
Lexo po ashtu Pse Vincius ishte në formacion, por u largua në minutat e fundit

“Rudiger ? Ai kishte siklet në mëngjes dhe shpresojmë se ai mund të shërohet deri këtë të shtunë”, deklaroi trajneri italian.

Përveç këtyre tre emrave te Reali të lënduar janë edhe portieri Thibaut Courtois, Eder Militao dhe David Alaba. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori