LAJMI I FUNDIT:

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Mbrojtësi gjerman, Antonio Rudiger u bë heroi i fitores së Real Madridit ndaj Manchester Cityt mbrëmë dhe jo vetëm për penalltinë që shënoi në serinë e fundit.

Në rrjetet sociale është shfaqur një video ku shihet se Rudiger ka ndihmuar portierin Andrej Lunin për të ndaluar atë që rezultoi të ishte një goditje e fortë nga Mateo Kovacic.


Më herët, Reali u rikthye në lojë pasi Lunin ndaloi Bernardo Silvan dhe kështu anuloi gabimin e kroatit tjetër, Luka Modric.

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt
Lexo po ashtu “Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Në serinë e radhës, Kovacic e vendosi topin në pikën e bardhë dhe në atë moment kamera e kapi Rudigerin duke ngritur dorën.

Gjermani po i tregonte portierit ukrainas se ku do të gjuante kroati dhe doli se kishte të drejtë.

Ai e festoi emocionalisht, e më pas shënoi golin e fitores 4-3 dhe siguroi kalimin e Real Madridit në gjysmëfinale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori