LAJMI I FUNDIT:

Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

Real Madridi në edicionin e ardhshëm 2024/25 pritet të jetë shumë i frikshëm, pasi përveç yjeve aktualisht që ka në skuadër, synon edhe tri transferime të mëdha.

Los Blancos mburren me faktin se në mesin e tyre kanë yje si Jude Bellingham, Vinicius Junior, Eder Militao dhe Aurelien Tchouameni.

Megjithatë, drejtuesit e klubit mbretëror nuk duan të ndalen me kaq pasi synojnë transferime të mëdha në afatin kalimtar të verës.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron mund të ndërhyjë sërish në të ardhmen e Mbappes
Lexo po ashtu Presidenti i Francës, Emmanuel Macron mund të ndërhyjë sërish në të ardhmen e Mbappes

Me afrimin e verës, skuadra e Real Madridit për sezonin e ardhshëm po merr formë. Marrëveshja e spekuluar prej kohësh për Kylian Mbappe duket se është praktikisht e mbyllur, me francezin që pritet të bashkohet me Los Blancos si një transferim i lirë në qershor.

Por, përforcimi me yllin e sulmit është vetëm fillimi. Los Blancos po shikojnë gjithashtu një përmirësim të mbrojtjes, me yllin e Bayern Munich, Alphonso Davies që shfaqet si objektivi kryesor për pozicionin e krahut të majtë.

Real Madridi monitoron yllin e Liverpoolit përpara një transferimi befasues në verë
Lexo po ashtu Real Madridi monitoron yllin e Liverpoolit përpara një transferimi befasues në verë

Ata nuk do të ndalen as te Davies. Raportet e besueshme thonë se Real Madridi mund të marrë edhe Trent Alexander-Arnold nga Liverpooli këtë verë.

Me këto përforcime dhe lojtarët, mund të imagjinojmë se si do të ishte thellësia e skuadrës së Real Madridit, duke ardhur me një përfundim se thjeshtë do të ishin të pamposhtur.

Real Madridi i sezonit të ardhshëm

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori