LAJMI I FUNDIT:

Mësohet se çfarë i thanë njëri – tjetrit Ramos dhe Rudiger gjatë përplasjes që kishin në ndeshjen Sevilla – Real Madrid

Mësohet se çfarë i thanë njëri – tjetrit Ramos dhe Rudiger gjatë përplasjes që kishin në ndeshjen Sevilla – Real Madrid

Ndeshja mes Sevillas dhe Real Madridit e zhvilluar të shtunën që u mbyll 1-1, kishte një moment tensioni mes lojtarëve të të dyja skuadrave.

Në krye të kësaj përplasje ishin mbrojtësit Sergio Ramos (Sevilla) dhe Antonio Rudiger (Real Madrid).


Përmes leximit të buzëve mediat spanjolle kanë treguar se çfarë fjalësh kanë shkëmbyer dyshja.

Kush mund ta kishte besuar, Ramos kacafytet me një lojtar të Real Madridit
Lexo po ashtu Kush mund ta kishte besuar, Ramos kacafytet me një lojtar të Real Madridit

“Shihemi jashtë… shiko, po dridhem nga frika”, i ka thënë spanjolli Antonio Rudigerit gjatë përplasjes së tyre.

“Shihemi jashtë”, u përgjigj Rudiger, duke qeshur.

Fatmirësisht nuk pati asnjë zënkë pas fishkëllimës së fundit. Në vend të kësaj, dy mbrojtësit u përqafuan me njëri-tjetrin.

Për më tepër, Sergio thuhet se shkoi në dhomat e zhveshjes së Real Madridit për të biseduar me miqtë e tij të vjetër pas ndeshjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori