LAJMI I FUNDIT:

Kush mund ta kishte besuar, Ramos kacafytet me një lojtar të Real Madridit

Kush mund ta kishte besuar, Ramos kacafytet me një lojtar të Real Madridit

Sevilla dhe Real Madrid janë duke luajtur në “Sanchez Pizjuan” sfidë kjo e vlefshme për javën e dhjetë në elitën e futbollit spanjoll.

Edhe sot si çdo herë tjetër, në këtë sfidë pati momente tensionimi mes lojtarëve nga të dy anët.


I tillë ishte edhe ai mes ish-legjendës së Real Madridit, Sergio Ramos dhe Antonio Rudiger.

Teksa të gjithë ishin në pritje të ekzekutimit të rivënies nga këndi, Rudiger shtyu Ramosin në zonë, gjë që acaroi këtë të fundit dhe bëri që mes të dyve të kishte një kontakt fizik.

Fatmirësisht, situata nuk eskaloi pasi aty ishin lojtarët tjerë që nuk lejuan që situata të përshkallëzohej edhe më tutje.

Pas pjesës së parë, rezultati mbetet pa gola 0-0 teksa pritet një pjesë e dytë edhe më e zjarrtë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori