LAJMI I FUNDIT:

Anija

135 Artikuj

Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Mali i Zi
Dallgët e mëdha dhe mbrojtësja e portit e ndanë në dysh anijen e mallrave në Turqi

Dallgët e mëdha dhe mbrojtësja e portit e ndanë në dysh anijen e mallrave në Turqi

Turqia
Një i vdekur dhe njëmbëdhjetë të zhdukur, pasi një anije turke mallrash u fundos në Detin e Zi – si pasojë e stuhive të fuqishme

Një i vdekur dhe njëmbëdhjetë të zhdukur, pasi një anije turke mallrash u fundos në Detin e Zi – si pasojë e stuhive të fuqishme

Turqia
Një anije mallrash është rrëmbyer nga Houthit – thuhet se ishte pjesërisht e një miliarderi izraelit dhe në bord kishte 25 persona

Një anije mallrash është rrëmbyer nga Houthit – thuhet se ishte pjesërisht e një miliarderi izraelit dhe në bord kishte 25 persona

Nga Bota
Ariu ngjitet në një varkë me vela në portin e Floridës

Ariu ngjitet në një varkë me vela në portin e Floridës

Fun Lajme
Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Momenti kur forcat speciale hyjnë nga një helikopter në një anije që mbante kokainë me vlerë rreth 155 milionë euro në brigjet e Irlandës

Evropa
Dy anije përplasen në brigjet e Ahırkapi të Stambollit – mediat turke sjellin detajet dhe momentin e aksidentit

Dy anije përplasen në brigjet e Ahırkapi të Stambollit – mediat turke sjellin detajet dhe momentin e aksidentit

Turqia
Roja bregdetare e SHBA-ve arreston një burrë i cili u përpoq të kalonte Atlantikun me një rrotë gjigante të kavjeve

Roja bregdetare e SHBA-ve arreston një burrë i cili u përpoq të kalonte Atlantikun me një rrotë gjigante të kavjeve

Fun Lajme
Zbulohet anija romake gjatë kërkimeve për minerare pranë lumit Danub

Zbulohet anija romake gjatë kërkimeve për minerare pranë lumit Danub

Kosovë
Një i vdekur dhe disa lënduar pas një zjarri që përfshiu një anije mallrash në Holandë

Një i vdekur dhe disa lënduar pas një zjarri që përfshiu një anije mallrash në Holandë

Evropa
Të tmerruar, turistët britanikë u detyruan të hidheshin në det – pasi anija u përfshi nga zjarri në ujërat afër Ishullit të Rodosit në Greqi

Të tmerruar, turistët britanikë u detyruan të hidheshin në det – pasi anija u përfshi nga zjarri në ujërat afër Ishullit të Rodosit në Greqi

Greqia
Anija me 120 pasagjerë përfshihet nga flakët në det, autoritetet në Filipine thonë se për fat të mirë nuk ka viktima

Anija me 120 pasagjerë përfshihet nga flakët në det, autoritetet në Filipine thonë se për fat të mirë nuk ka viktima

Nga Bota
Përfshihet nga flakët një anije në Detin e Kuq pranë brigjeve të Egjiptit, tre pasagjerë britanikë janë zhdukur

Përfshihet nga flakët një anije në Detin e Kuq pranë brigjeve të Egjiptit, tre pasagjerë britanikë janë zhdukur

Afrika
Po festonin një ditëlindje, katër të vdekur pasi varka me turistë u përmbys nga një stuhi e papritur në Itali

Po festonin një ditëlindje, katër të vdekur pasi varka me turistë u përmbys nga një stuhi e papritur në Itali

Evropa
Anijet ushtarake nga Kina dhe Tajvani “përballë njëra-tjetrës” pranë vijës mesatare të ndjeshme të ngushticës së Tajvanit

Anijet ushtarake nga Kina dhe Tajvani “përballë njëra-tjetrës” pranë vijës mesatare të ndjeshme të ngushticës së Tajvanit

Azia
Rrëfimi për lundrimin e parë të pasagjerëve rreth botës që u bë 100 vjet më parë

Rrëfimi për lundrimin e parë të pasagjerëve rreth botës që u bë 100 vjet më parë

Amerika
Punonjësi i anijes franceze ishte futur në tualetin e femrave, i filmonte tinëzisht – shkarkohet pas publikimit të videos që u bë virale

Punonjësi i anijes franceze ishte futur në tualetin e femrave, i filmonte tinëzisht – shkarkohet pas publikimit të videos që u bë virale

Evropa
Pamjet e reja nënujore tregojnë mbetjet e anijes të mbytur luftarake mbretërore Gloucester

Pamjet e reja nënujore tregojnë mbetjet e anijes të mbytur luftarake mbretërore Gloucester

Interesante
Një super-jaht i padukshëm mund të bëhet realitet deri në vitin 2030

Një super-jaht i padukshëm mund të bëhet realitet deri në vitin 2030

Auto Lajme
Një anije turke e mallrave goditet nga sulmi me raketa ruse në portin e Kherson të Ukrainës – pamjet tregojnë zjarrin e shkaktuar

Një anije turke e mallrave goditet nga sulmi me raketa ruse në portin e Kherson të Ukrainës – pamjet tregojnë zjarrin e shkaktuar

Nga Bota
Raportohet për tetë të vdekur pasi një anije mallrash u fundos në brigjet e Japonisë

Raportohet për tetë të vdekur pasi një anije mallrash u fundos në brigjet e Japonisë

Azia
‘Tërbohet’ moti, anija me pasagjerë ‘lufton’ mes dallgëve deri në tetë metra në ujërat e Italisë

‘Tërbohet’ moti, anija me pasagjerë ‘lufton’ mes dallgëve deri në tetë metra në ujërat e Italisë

Evropa
Britania do të lëshojë flotën prej 100 anijesh robotike që do të luftojnë bandat terroriste që kontrabandojnë armë dhe drogë në Lindjen e Mesme

Britania do të lëshojë flotën prej 100 anijesh robotike që do të luftojnë bandat terroriste që kontrabandojnë armë dhe drogë në Lindjen e Mesme

Lajme Teknologji
Rrëfimi për njeriun që mbijetoi tri ditë ‘në fund të detit’ dhe ishte i vetmi që u gjet i gjallë, pas mbytjes së anijes së tij

Rrëfimi për njeriun që mbijetoi tri ditë ‘në fund të detit’ dhe ishte i vetmi që u gjet i gjallë, pas mbytjes së anijes së tij

Nga Bota