LAJMI I FUNDIT:

Një i vdekur dhe disa lënduar pas një zjarri që përfshiu një anije mallrash në Holandë

Një i vdekur dhe disa lënduar pas një zjarri që përfshiu një anije mallrash në Holandë

Një person ka vdekur dhe disa janë lënduar pas një zjarri të madh në një anije mallrash pranë qytetit Ameland të Holandës.

Anija, “Fremantle Highway, po udhëtonte nga Bremerhaven në Gjermani për në Portin Said të Egjiptit me rreth 3,000 automjete në bord, sipas transmetuesit holandez NOS.

Zjarri mund të ketë filluar nga një prej 25 makinave elektrike në bord, sipas medieve holandeze, që situan një zëdhënës të rojes bregdetare.

Në bordin e anijes kanë qenë 23 persona kur shpërtheu zjarri, dhe një numër i tyre u hodhën nga anija përpara se të shpëtoheshin nga autoritetet. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt - paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt - paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Amerika
Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Botë
Skena në Spanjë sikur në filma - zjarrfikësit e guximshëm larguan në momentin e fundit çiftin nga ndërtesa që po digjej

Skena në Spanjë sikur në filma - zjarrfikësit e guximshëm larguan në momentin e fundit çiftin nga ndërtesa që po digjej

Evropa
Një ditë më parë u vranë 65 ushtarë rusë nga ukrainasit që përdorën HIMARS-in amerikan, sot ndodhi sërish një sulm i ngjashëm - ushtarët e Putinit u

Një ditë më parë u vranë 65 ushtarë rusë nga ukrainasit që përdorën HIMARS-in amerikan, sot ndodhi sërish një sulm i ngjashëm - ushtarët e Putinit u "zhdukën nga faqja e dheut"

Evropa
Skenë e pabesueshme nga Italia - një vrimë e madhe 'gëlltiti' veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Skenë e pabesueshme nga Italia - një vrimë e madhe 'gëlltiti' veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Evropa
Kalo në kategori