LAJMI I FUNDIT:

Holanda

577 Artikuj

Mark Rutte në ‘pole position’ për të qenë Sekretari i ardhshëm i NATO-s

Mark Rutte në ‘pole position’ për të qenë Sekretari i ardhshëm i NATO-s

Evropa
Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve të skijimit malor teston rrafshnaltën e Sublicës dhe fshatin Doberdol në Shqipëri

Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve të skijimit malor teston rrafshnaltën e Sublicës dhe fshatin Doberdol në Shqipëri

Shqipëri
Qyteti holandez kthehet në “një zonë lufte”, katër policë të lënduar pas përleshjes ndërmjet grupeve politike rivale eritreane në Hagë

Qyteti holandez kthehet në “një zonë lufte”, katër policë të lënduar pas përleshjes ndërmjet grupeve politike rivale eritreane në Hagë

Nga Bota
Spanjollja ka vendosur të martohet me një hologram të krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Spanjollja ka vendosur të martohet me një hologram të krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Fun Lajme
A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

Kuriozitete
Holanda ndalon eksportin e pjesëve të aeroplanëve luftarak F-35 në Izrael

Holanda ndalon eksportin e pjesëve të aeroplanëve luftarak F-35 në Izrael

Botë
Polonia nënshkroi “Shengenin ushtarak” së bashku me Gjermaninë dhe Holandën – çfarë do të thotë kjo?

Polonia nënshkroi “Shengenin ushtarak” së bashku me Gjermaninë dhe Holandën – çfarë do të thotë kjo?

Evropa
Holandezi i cili jeton pa ndonjë problem me zemrën e transplantuar 40 vite më parë, hyn në librin e rekordeve Guiness

Holandezi i cili jeton pa ndonjë problem me zemrën e transplantuar 40 vite më parë, hyn në librin e rekordeve Guiness

Kuriozitete
Fitoi zgjedhjet në Holandë, por po i dështojnë negociatat një pas një për formimin e qeverisë

Fitoi zgjedhjet në Holandë, por po i dështojnë negociatat një pas një për formimin e qeverisë

Evropa
Dy vende në Evropë kanë armë nukleare, njëra nuk është në BE – politikani gjerman bën thirrje që kontinenti të krijojë një “ombrellë bërthamore”

Dy vende në Evropë kanë armë nukleare, njëra nuk është në BE – politikani gjerman bën thirrje që kontinenti të krijojë një “ombrellë bërthamore”

Nga Bota
Mariçiq-Kop: Holanda është partneri ynë i qëndrueshëm në procesin e integrimit evropian

Mariçiq-Kop: Holanda është partneri ynë i qëndrueshëm në procesin e integrimit evropian

Politikë
Të djathtët u përpoqën të digjnin Kuranin në Holandë, përfunduan duke ikur nga një grup që e parandaluan këtë

Të djathtët u përpoqën të digjnin Kuranin në Holandë, përfunduan duke ikur nga një grup që e parandaluan këtë

Evropa
Osmani për akuzat e ambasadorit holandez: BDI flet më së shumti kundër korrupsionit, ndikim në gjyqësor ka oligarkia

Osmani për akuzat e ambasadorit holandez: BDI flet më së shumti kundër korrupsionit, ndikim në gjyqësor ka oligarkia

Politikë
Ambasadori holandez në takim me Ahmetin: I papranueshëm ndikimi politik ndaj kryetares së Gjykatës së Lartë

Ambasadori holandez në takim me Ahmetin: I papranueshëm ndikimi politik ndaj kryetares së Gjykatës së Lartë

Politikë
Macet në Amsterdam pritet të kenë një zile në qafë

Macet në Amsterdam pritet të kenë një zile në qafë

Interesante
Holanda, Arabia Saudite,…: Të tjera shtete dënojnë thirrjen e Izraelit për migrimin e detyruar të palestinezëve

Holanda, Arabia Saudite,…: Të tjera shtete dënojnë thirrjen e Izraelit për migrimin e detyruar të palestinezëve

Nga Bota
Përgjimet e Holandës zbuluan planet për vrasjen e Xhevdet Plakut

Përgjimet e Holandës zbuluan planet për vrasjen e Xhevdet Plakut

Shqipëri
Holanda rrugës për të bërë kanabisin plotësisht të ligjshëm

Holanda rrugës për të bërë kanabisin plotësisht të ligjshëm

Evropa
Dyshoheshin se po planifikonin sulme ndaj institucioneve hebraike në Evropë – arrestohen katër anëtarë të Hamasit, tre në Berlin dhe një në Holandë

Dyshoheshin se po planifikonin sulme ndaj institucioneve hebraike në Evropë – arrestohen katër anëtarë të Hamasit, tre në Berlin dhe një në Holandë

Evropa
Humbja e madhe në zgjedhje mund të jetë pengesë për ish-kryeministrin holandez, kush do të jetë favorit për kreun e ardhshëm të NATO-s?

Humbja e madhe në zgjedhje mund të jetë pengesë për ish-kryeministrin holandez, kush do të jetë favorit për kreun e ardhshëm të NATO-s?

Evropa
A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

A po e përfshin Evropën “pneumonia misterioze” e Kinës? Holanda sheh një rritje alarmante të rasteve të ngjashme, Britania po e përcjell situatën ‘me vëmendje’

Nga Bota
Vendet arabe dënojnë ashpër deklaratën e politikanit holandez Wilders, se palestinezët duhet të zhvendosen në Jordani

Vendet arabe dënojnë ashpër deklaratën e politikanit holandez Wilders, se palestinezët duhet të zhvendosen në Jordani

Azia
Profetin Muhamet e quajti pedofil, adhuron Orbanin – kush është Geert Wilders, partia e të cilit fitoi zgjedhjet në Holandë?

Profetin Muhamet e quajti pedofil, adhuron Orbanin – kush është Geert Wilders, partia e të cilit fitoi zgjedhjet në Holandë?

Evropa
Tronditje në politikën e Holandës: Popullisti dhe anti-myslimani, fiton zgjedhjet parlamentare

Tronditje në politikën e Holandës: Popullisti dhe anti-myslimani, fiton zgjedhjet parlamentare

Evropa