LAJMI I FUNDIT:

Alexei Navalny

362 Artikuj

Varrimi i Alexei Navalnyt, kompanitë mortore po refuzojnë bartjen e trupit të pajetë pasi kanë marrë kërcënime

Varrimi i Alexei Navalnyt, kompanitë mortore po refuzojnë bartjen e trupit të pajetë pasi kanë marrë kërcënime

Evropa
Serbia nuk e mbështet deklaratën e BE-së për vdekjen e Navalnyt

Serbia nuk e mbështet deklaratën e BE-së për vdekjen e Navalnyt

Serbia
Mbajti fjalim për mbi dy orë, Vladimir Putin për asnjë moment nuk e mori mundin ta përmend Alexei Navalnyn

Mbajti fjalim për mbi dy orë, Vladimir Putin për asnjë moment nuk e mori mundin ta përmend Alexei Navalnyn

Evropa
Kurrë mos besoni se Putini është i pandalshëm

Kurrë mos besoni se Putini është i pandalshëm

Masha Alekhina
“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

Evropa
Rusët abuzuan me trupin e pajetë të Navalnyt

Rusët abuzuan me trupin e pajetë të Navalnyt

Evropa
E veja e Navalnyt në Parlamentin Evropian: Putini nuk mundet me sanksione, ai është përbindëshi që vrau bashkëshortin tim

E veja e Navalnyt në Parlamentin Evropian: Putini nuk mundet me sanksione, ai është përbindëshi që vrau bashkëshortin tim

Evropa
Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë

Alexei Navalny do të varroset të premten në Moskë

Evropa
“Askush nuk na jep hapësirë për ceremoninë e varrimit” – thotë ekipi i Alexei Navalny

“Askush nuk na jep hapësirë për ceremoninë e varrimit” – thotë ekipi i Alexei Navalny

Nga Bota
Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Nga Bota
Ukraina vjen me një version të saj rreth asaj se si vdiq Alexei Navalny

Ukraina vjen me një version të saj rreth asaj se si vdiq Alexei Navalny

Nga Bota
Trupi i Navalnyt i është dorëzuar nënës së tij, thotë zëdhënësja e tij

Trupi i Navalnyt i është dorëzuar nënës së tij, thotë zëdhënësja e tij

Nga Bota
Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Nga Bota
Nënës së Navalnyt i jepen tri orë afat që të vendosë për “varrimin sekret” të djalit të saj

Nënës së Navalnyt i jepen tri orë afat që të vendosë për “varrimin sekret” të djalit të saj

Nga Bota
Vajza e Navalnyt ndan një mesazh emocional për vdekjen e babait të saj

Vajza e Navalnyt ndan një mesazh emocional për vdekjen e babait të saj

Evropa
Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt – paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt – paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Amerika
Nëna e ka identifikuar trupin e pajetë të Navalnyt, tregon se si po shantazohet për ta marrë kufomën e djalit

Nëna e ka identifikuar trupin e pajetë të Navalnyt, tregon se si po shantazohet për ta marrë kufomën e djalit

Evropa
Morën pjesë në mitingje në kujtim të Alexei Navalnyt, policia ruse i arrestoi –  tani atyre po u shkojnë në shtëpi ftesat për t’ju bashkuar ushtrisë

Morën pjesë në mitingje në kujtim të Alexei Navalnyt, policia ruse i arrestoi –  tani atyre po u shkojnë në shtëpi ftesat për t’ju bashkuar ushtrisë

Evropa
Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Evropa
Britania e Madhe i vendos sanksione drejtuesve të burgut ku mbahej Alexei Navalny

Britania e Madhe i vendos sanksione drejtuesve të burgut ku mbahej Alexei Navalny

Evropa
“Operacioni dhjetori”, njësia paraushtarake ruse që lufton përkrah ukrainasve kishte planifikuar nxjerrjen e Navalnyt nga burgu

“Operacioni dhjetori”, njësia paraushtarake ruse që lufton përkrah ukrainasve kishte planifikuar nxjerrjen e Navalnyt nga burgu

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Të premten, SHBA me paketë të madhe sanksionesh kundër Rusisë për vdekjen e Navalny dhe luftën në Ukrainë

Të premten, SHBA me paketë të madhe sanksionesh kundër Rusisë për vdekjen e Navalny dhe luftën në Ukrainë

Evropa
Nëna e Alexei Navalny qëndroi para burgut ku i vdiq i biri, kishte vetëm një kërkesë për Putinin

Nëna e Alexei Navalny qëndroi para burgut ku i vdiq i biri, kishte vetëm një kërkesë për Putinin

Evropa