0Shares

Drejtori i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, ka bërë të ditur se Bavarezët nuk do të bëhen arrogantë tani pasi e eliminuan Barcelonën nga Liga e Kampionëve, me rezultat përfundimtar 7-0, nga të dy ndeshjet.

“Ne kemi pasur dy ndeshje të mrekullueshme ndaj Barcelonës, gjithçka ishte perfekte, por ne nuk do të bëhemi arrogantë tani”.

“Ndonjëherë po më duhet ta pickoj veten. Ne fituam 3-0 këtu kundër ekipit më të mirë në botë dhe fituam 4-0 në shtëpi. Kjo është e pabesueshme”.

“Ne kemi arritur diçka shumë të vështirë, të arrijmë në finale për të tretën herë brenda katër viteve. Tani dëshirojmë ta ngrisim trofeun. Do të kemi vetëbesim kur të shkojmë në Londër dhe unë besoj që kemi mundësi të madhe të fitojmë”, deklaroi Rummenigge. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)