Milani vazhdon me fitore në Serie A, mposht Cagliarin (Video)

CAGLIARI, ITALY - JANUARY 21: Frank Kessie of Milan celebrates his goal 1-2 during the serie A match between Cagliari Calcio and AC Milan at Stadio Sant'Elia on January 21, 2018 in Cagliari, Italy. (Photo by Enrico Locci/Getty Images)

Milani ka fituar në udhëtim te Cagliari me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të të Serie A.

Skuadra e drejtuar nga Gennaro Gattuso ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin italian, duke e mposhtur edhe Cagliarin si mysafirë.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e tetë dhe ishte Nicolo Barella, i cili kaloi Cagliarin në epërsi 1-0 me një gol të bukur.

Lojtarët e Cagliarit duke festuar golin e Barellas (Getty Images)

Megjithatë, Milani arriti të kthehet në lojë në pjesën e parë me dy gola të shpejt nga mesfushori Franck Kessie.

Kessie gjeti golin e barazimit 1-1 në minutën e 36-të pasi u tregua i saktë nga pika e bardhë, ndërsa për 2-1 shënoi në minutën e 42-të pas asistimit të Nicola Kalinic.

Kessie shënoi dy gola (Getty Images)

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë e barabartë me vendasit që tentuan disa herë të gjejnë golin e barazimit dhe Milanin të thelloj epërsinë, por asnjëra skuadër nuk e gjeti golin dhe ndeshja përfundoi me rezultatin e pjesës së parë, fitoren e Rossonerëve. 2-1.

Milani ka filluar ta gjej formën (Getty Images)

Pas kësaj fitore, Milani ngjitet në pozitën e shtatë me 31 pikë, ndërsa klubi nga Sardenja renditet në vendin e 16-të me 20 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Rossonerët e presin në shtëpi Lazion, ndërsa Cagliari udhëton te Crotone. /Telegrafi/

Renditen dhjetë gjyqtarët më të mirë në histori të futbollit –  diferencë e vogël mes dy vendeve të para

Renditen dhjetë gjyqtarët më të mirë në histori të futbollit – diferencë e vogël mes dy vendeve të para

Ylli i Manchester Cityt thotë se mund të detyrohet të pensionohet nga futbolli pas këtij sezoni

Amarildo Bakaj merr një fitore të madhe, detyron kundërshtarin që ta dorëzojë meçin

Ka luajtur vetëm një minutë, ylli i Bayernit i mërzitur pasi Kompany e 'përjashtoi' nga ekipi

Enzo Maresca bëhet pishman, kthen në ekip lojtarin që fillimisht e kishte përjashtuar

Anthony Martial po transferohet në Greqi, arrin marrëveshje verbale me klubin e ri