0Shares

Pasi u mësua emri i gjysmëfinalistit të fundit në League Cup (Capital One Cup), është tërhequr edhe shorti për dyshet gjysmëfinaliste.

Blutë do të luajnë kundër Swansea Cityt, ndërsa Aston Villa do të ketë punë me Bradford Cityn.

Chelsea kaloi në gjysmëfinale me një fitore të lartë prej 5-1 kundër Leeds United dhe është favorit për ta fituar këtë kupë. Swansea, nga ana tjetër, fitoi përballë Middlesbrough me rezultat minimal.

Bradfordi eliminoi Arsenalin pas ekzekutimit të penaltive, ndërsa Aston Villa ishte bindëse kundër Norwichit me rezultat 4-1. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)