0Shares

Kapiteni i Manchester United, Vincent Kompany, këmbëngul se humbja në derbi nga Manchester United nuk ka lënë shenja ‘plage’ te lojtarët nga Etihad Stadium.

“Nuk kam dëgjuar se kemi pësuar goditje psikologjike. Nuk ndryshon asgjë ajo humbje. Është ndeshje që kemi humbur dhe do të vazhdojmë të fitojmë në ndeshjen e ardhshme”.

“Bukuria e futbollit është se ju gjithmonë mund të sfidoni për tituj, pa marrë parasysh nëse fitoni apo humbisni ndeshjet. E kaluara është e kaluar dhe gjithmonë duhet të dëshmoni veten për të mirë në derbit e të ardhmes”, ka thënë Kompany.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)