0Shares

Manchester City ka siguruar një klauzolë për ta blerë Mario Balotellin në kontratën me Milanin të vlefshme 23 milionë euro, raporton Goal.

Kampioni anglez nuk është nxituar për ta shitur Balotellin dhe ka kërkuar edhe klauzolën e opsionit të parë që do të konsideronte Milani në rast se do ta shesë atë.

Këtë opsion në kontrata e kanë edhe Cesc Fabregas me Arsenalin dhe Cristiano Ronaldo me Manchester United, që do të thotë se në rast se Milani vendos ta shesë diku tjetër Balotellin, atëherë City do të marrë disa milionë euro si pjesë e kësaj klauzole.

Balotelli debutoi me dy gola për Milani në sfidën ndaj Udineses të dielën mbrëma. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)