0Shares

Ish-zëvëndëstrajneri i Chelseat, Ray Wilkins, ka thënë se pas refuzimit të Pep Guardiolës për të drejtuar Chelsean, është Benitez ai që do ta ketë mundësinë e përkryer për të fituar kontratë afatgjate te Blutë e Londrës.

“Është shumë e vështirë, Benitez duhet të fitojë patjetër ndonjë titull, ai e ka një gjysmë mundësie”.

“Ai e ka Europa League, Capital One Cup dhe Fa Cup. Mendoj se vendimi i Guardiolës për të shkuar te Bayerni i ka shuar shpresat e shumë tifozëve të Chelseat dhe pritet që Rafael Benitezit t’i jipet mundësia për të fituar kontratë afatgjate”, ka thënë Wilkins.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)