Milani ndalet me barazim nga Salernitana në sfidën e gjashtë golave

Milani ka luajtur baras me rezultat 3-3 ndaj Salernitans në javën e 36-të të elitës së futbollit italian që njëherësh ishte e fundit për këtë sezon.

Vendasit morën epërsinënë minutën e 22-të me anë të Rafael Leaos i cili shënoi për rezultatin 1-0 pas një gabimi fatal të portierit mysafir.

‘Rossonerët’ nuk u ndalën më kaq dhe gjetën edhe golin e dytë kësaj radhe përmes Olivier Giroud i cili shënoi për 2-0 pas krosimit të Alessandro Florenzit.

Pjesa e dytë në fakt i takoi mysafirëve të cilët treguan se nuk kanë ardhur të dorëzuar dhe arritën që në fund të shmangin humbjen.

Simy ishte ai i cili realizoi në minutën e 64-të për të ngushtuar rezultatin në 2-1 pas një krosimi nga Junior Sambia.

Të besuarit e Piolit realizuan edhe një herë tjetër, kësaj radhe me anë të Davide Calabrias i cili shënoi në minutën e 77-të me kokë pas asistimit të Christian Pulisic.

Mysafirët përsëri u kthyen në lojë duke shënuar edhe një gol me anë të Junior Sambias që realizoi për 3-2 në minutën e 87-të.

Simy doli përsëri në skenë dhe vetëm dy minutë më vonë, më saktësisht në minutën e 89-të realizoi për 3-3 që në fund ishte rezultati përfundimtar i takimit.

Milan kështu e mbyll kampionatin në vendin e dytë me 75 pikë të grumbulluara, ndërsa Salernitana tashmë e rënë nga kategoria ka 17 pikë./Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës