Andrea Belotti shpëton Romën nga disfata ndaj Salernitanas

Roma ka barazuar me Salernitanan me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e parë të Serie A.

Andrea Belotti shënoi që në minutën e tetë, por goli i tij u anulua pasi u shikua në VAR, ku kishte një pozitë jashtë lojë në fillim të aksionit.

Por i njëjti lojtar arriti të shënojë në minutën e 17-të për 1-0, duke i dhënë epërsinë Romës.

Antonio Candreva arriti të barazojë rezultatin në 1-1 në minutën e 36-të  me një goditja brenda zonës.

Me të filluar pjesa e dytë, Salernitana mori epërsinë, kur Candreva shënoi sërish për 2-1, kësaj radhe supergol.

Romanët shtuan sulmet për të gjetur barazimin, duke krijuar disa raste, gjë që erdhi në minutën e 82-të.

Andrea Belotti shënoi me kokë pas një harkimi nga këndi për 2-2.

Deri në fund të besuarit e Jose Mourinhos tentuan të fitonin ndeshjen, por nuk ia arritën duke u dashur të kënaqen me barazim në përballjen e parë. /Telegrafi/

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

"Kemi takuar Mourinhon dhe kemi zgjedhur detajet në aspektin financiar" - portugezi mund të drejtojë dy futbollistët shqiptarë