Liverpooli barazon nga Aston Villan në Anfield

Liverpooli ka barazuar në shtëpi nga Aston Villa me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 37-të të Ligës Premier.

Ky barazim e lë me pak gjasa për një vend në Ligën e Kampionëve, pasi Manchester Neëcastle dhe United kanë tashmë nga tre pikë më shumë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Mysafirët e nisën mirë takimin, duke fituar penallti, por Ollie Watkins nuk ishte i saktë nga pika e bardhë.

Por pas pesë minutash erdhi goli, kur Douglas Luiz asistoi te Jacob Ramsey që shënoi për 1-0.

Me të filluar pjesa e dytë, Liveprooli shënoi me Coady Gakpo, por goli u anulua për pozitë jashtë lojë nga VAR.

POR Reds nuk u dorëzuan dhe arritën të barazonin në minutën e fundit të kohës së rregullt me Firminon që shënoi për 1-1.

Edhe pse ishin dhjetë minuta lojë shtesë, Liverpooli u mundua, por nuk ia arriti të shënojë.

Reds kanë 66 pikë në vendin e pestë, ndërsa Aston Villa është e gjashta me 58 pikë. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Mbyllet sezoni në Bundesliga: Bayer Leverkusen me rekord, mësohen të gjitha verdiktet

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Barcelona e bindur se do nënshkruajnë me top yllin gjerman si pjesë e ‘revolucionit’ në ekip