LAJMI I FUNDIT:

Aston Villa

625 Artikuj

Dështimi i Ligës Premier ‘në prag të shndërrimit në miliarder’ falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm

Dështimi i Ligës Premier ‘në prag të shndërrimit në miliarder’ falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm

Premier League
Dramë në ‘Villa Park’, Aston Villa dhe Liverpooli ndahen në paqe në sfidën e gjashtë golave

Dramë në ‘Villa Park’, Aston Villa dhe Liverpooli ndahen në paqe në sfidën e gjashtë golave

Premier League
Çfarë gabimi trashanik – Emiliano Martinez bën ‘gafën e sezonit’ ndaj Liverpoolit

Çfarë gabimi trashanik – Emiliano Martinez bën ‘gafën e sezonit’ ndaj Liverpoolit

Premier League
Emiliano Martinez do të largohet nga Aston Villa, afër transferimit te gjiganti anglez

Emiliano Martinez do të largohet nga Aston Villa, afër transferimit te gjiganti anglez

Premier League
Publikohet lista e ngushtë për çmimet kryesore individuale në Ligën Premier

Publikohet lista e ngushtë për çmimet kryesore individuale në Ligën Premier

Premier League
Gjiganti anglez ofron 15 milionë euro për Ernest Muçin

Gjiganti anglez ofron 15 milionë euro për Ernest Muçin

Premier League
Zgjidhet futbollisti i vitit nga Shoqata e Gazetarëve të Futbollit në Angli

Zgjidhet futbollisti i vitit nga Shoqata e Gazetarëve të Futbollit në Angli

Premier League
Shok për favoritin e Ligës së Konferencës – shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës – shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale

Ligat tjera
Spektakël në Villa Park, Aston Villa dhe Chelsea ndajnë pikët

Spektakël në Villa Park, Aston Villa dhe Chelsea ndajnë pikët

Premier League
Milani nis bisedimet për transferimin e mbrojtësit veteran të Aston Villës

Milani nis bisedimet për transferimin e mbrojtësit veteran të Aston Villës

Serie A
Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Çfarë duhet të ndodhë tani që Liga Premier të marrë një vend shtesë në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Premier League
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Kompletohet gjysmëfinalet në Ligën e Konferencës– çiftet dhe orari i ndeshjeve

Kompletohet gjysmëfinalet në Ligën e Konferencës– çiftet dhe orari i ndeshjeve

Ligat tjera
Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ligat tjera
Çfarë duhet të ndodhë që Anglia të marrë vendin e pestë në Ligën e Kampionëve pas humbjeve të Man Cityt dhe Arsenalit

Çfarë duhet të ndodhë që Anglia të marrë vendin e pestë në Ligën e Kampionëve pas humbjeve të Man Cityt dhe Arsenalit

Liga e Kampionëve
Edon Zhegrova mungon në ndeshjen ndaj Aston Villas, shkak lëndimi

Edon Zhegrova mungon në ndeshjen ndaj Aston Villas, shkak lëndimi

Ndërkombëtare
Sky Sports “zbulon” rezultatet e xhiros së ardhshme në Ligën Premier – Liverpooli dhe Arsenali dështojnë sërish

Sky Sports “zbulon” rezultatet e xhiros së ardhshme në Ligën Premier – Liverpooli dhe Arsenali dështojnë sërish

Premier League
“Kjo është tronditëse”, tifozët e Arsenalit të zemëruar me mënyrën se si Zinchenko shkatërroi strukturën mbrojtëse kundër Aston Villas

“Kjo është tronditëse”, tifozët e Arsenalit të zemëruar me mënyrën se si Zinchenko shkatërroi strukturën mbrojtëse kundër Aston Villas

Premier League
Aston Villa trondit Arsenalin në Emirates: Man City është lider në Ligën Premier

Aston Villa trondit Arsenalin në Emirates: Man City është lider në Ligën Premier

Premier League
Nga Mbappe te Wirtz, Bellingham dhe Palmer – lojtarët më vendimtar në top pesë ligat evropiane

Nga Mbappe te Wirtz, Bellingham dhe Palmer – lojtarët më vendimtar në top pesë ligat evropiane

Ndërkombëtare
Foden zbulon sekretin pas het-trikut ndaj Aston Villas

Foden zbulon sekretin pas het-trikut ndaj Aston Villas

Premier League
Paraqitje për notën 10-të e Phil Foden, Man City i tregon vendin Aston Villas

Paraqitje për notën 10-të e Phil Foden, Man City i tregon vendin Aston Villas

Premier League
Historia që ka bërë bujë në Angli: Troy Deeney ka zbuluar se shkaku i një tatuazhi i dështoi kalimi te Aston Villa

Historia që ka bërë bujë në Angli: Troy Deeney ka zbuluar se shkaku i një tatuazhi i dështoi kalimi te Aston Villa

Premier League