LAJMI I FUNDIT:

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët kanë mbetur të habitur pasi mësuan çmimin e kërkuar të Aston Villa për Philippe Coutinhon.

Mesfushori 31-vjeçar u transferua në Villa Park fillimisht si huazim në vitin 2022 përpara se të nënshkruante përgjithmonë nga Barcelona.

Lidhja e tij me trajnerin e atëhershëm Steven Gerrard me të cilin luante në Liverpool mendohej të ishte arsyeja e transferimit.

Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën
Lexo po ashtu Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën

Që kur u largua Gerrard, ai ka pasur shumë vështirësi, duke shënuar vetëm një gol në 20 ndeshje të ligës në sezonin e tij të parë të plotë në klub, përpara se të dërgohej në huazim te skuadra e Katarit, Al-Duhail këtë sezon.

Që atëherë ka qenë e qartë se trajneri Unai Emery nuk sheh të ardhme për lojtarin dikur të klasit botëror, i cili thuhet se fiton 150 mijë euro në javë.

Villa tani ka vendosur një çmim që besohet të jetë dhjetë milionë euro për këdo që dëshiron të blejë Coutinhon, sipas gazetarit Rudy Galetti.

Megjithatë, duke pasur parasysh pagat e tij të larta, nuk ka gjasa që lojtari të dëshirojë të largohet nëse një klub nuk mund të përputhet me atë që ai fiton.

Lajmi për çmimin i la disa tifozë të tronditur duke mos kuptuar se Coutinho ende luante për klubin.

Në një koment shkruhej: “As që e kuptova se ai ishte ende atje”, me një tjetër tifoz duke postuar: “Ai nuk duhet të kishte lënë kurrë Liverpool”.

Coutinho është më i njohur për periudhën e tij pesëvjeçare e gjysmë në Anfield, ku u bë një nga lojtarët më të talentuar të Ligës Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori