Përfundon pjesa e parë, Angli – Senegal

Ka përfunduar pjesa e parë mes Anglisë dhe Senegalit, me Tre Luanët që po fitojnë 2-0 në kuadër të 1/8 së finales në Kampionatin Botëror.

Dy ekipet filluan takimin me kujdes të shtuar, duke ditur cilësitë e njëra tjetrës.

Rasti i parë serioz në ndeshje u zhvillua në minutën e 23-të, kur Ismaila Sarr mposhti portierin Jordan Pickford, por gjuajtja përfundoi jashtë.

Në minutën e 32-të, Boulaye Dia lëshoi një mundësi të artë, derisa Pickford bëri një pritje madhështore.

Gjashtë minuta më vonë, Anglia shënoi golin e parë në këtë takim, më anë të Jordan Henderson.

Për 2-0 u përkujdes Harry Kane (45+3’), për të shkuar në pushimin mes pjesëve me dy gola epërsi.

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më e zjarrtë, pasi Senegali do të synojë t’i barazojë shifrat, ndërsa anglezët për të thelluar epërsinë. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën