LAJMI I FUNDIT:
Katar 2022

Katar 2022

2191 Artikuj

Info

“Katar 2022” është edicion i 22-të i FIFA-s për Kupën e Botës që do të mbahet këtë vit në Katar, dhe që organizohet çdo katër vjet si kontetim i ekipeve kombëtare.

Edicioni i sivjetmë zhvillohet nga 20 nëntor deri më 18 dhjetor dhe do të jetë Kupa e parë e Botës që do të mbahet në botën arabe dhe Kupa e dytë e Botës e mbajtur tërësisht në Azi pas turneut të vitit 2002 në Korenë e Jugut dhe Japoni.

Turneu do të jetë i fundit me 32 ekipe pjesëmarrëse, pasi formati do të rritet në 48 ekipe për turneun e vitit 2026 që do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara, Meksikë dhe Kanada.

 

“Duhet të ishim kampionë, e ndjeva, e dija” – fjalët e Leo Messit në dokumentarin që pritet t’i thyejë rekordet

“Duhet të ishim kampionë, e ndjeva, e dija” – fjalët e Leo Messit në dokumentarin që pritet t’i thyejë rekordet

Përfaqësueset
Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Messi e tregon arsyen e vërtetë pse dëshironte aq shumë të fitonte Kupën e Botës

Ndërkombëtare
“Isha shumë i zemëruar me të” – Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” – Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Fanellat që luajti Messi në Botëror do të dalin në ankand – shuma që kërkohet kalon çdo imagjinatë

Fanellat që luajti Messi në Botëror do të dalin në ankand – shuma që kërkohet kalon çdo imagjinatë

Ndërkombëtare
Ronaldo ka refuzuar të flasë me ish-trajnerin e tij që nga Kupa e Botës “Katar 2022”

Ronaldo ka refuzuar të flasë me ish-trajnerin e tij që nga Kupa e Botës “Katar 2022”

Ndërkombëtare
A është në rrezik trofeu i Kampionati Botëror i fituar nga Leo Messi pasi futbollisti argjentinas rezulton pozitiv për doping?

A është në rrezik trofeu i Kampionati Botëror i fituar nga Leo Messi pasi futbollisti argjentinas rezulton pozitiv për doping?

Përfaqësueset
E kryer, Lionel Messi fitues i Topit të Artë 2023

E kryer, Lionel Messi fitues i Topit të Artë 2023

Ndërkombëtare
Luis Enrique: Hakimi ende bën shaka me mua për humbjen e Spanjës nga Maroku

Luis Enrique: Hakimi ende bën shaka me mua për humbjen e Spanjës nga Maroku

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Van Gaal thotë se humbja e Holandës në Botërorin e vitit 2022 ndaj Argjentinës ishte e manipuluar

Van Gaal thotë se humbja e Holandës në Botërorin e vitit 2022 ndaj Argjentinës ishte e manipuluar

Përfaqësueset
UEFA zbulon emrat e tre të nominuarve për çmimin e lojtarit dhe trajnerit të vitit

UEFA zbulon emrat e tre të nominuarve për çmimin e lojtarit dhe trajnerit të vitit

Ndërkombëtare
Rodrygo Goes zbulon momentin më të keq të karrierës së tij

Rodrygo Goes zbulon momentin më të keq të karrierës së tij

Ndërkombëtare
Messi trondit gazetarin teksa zbulon se do të pensionohej nëse Argjentina nuk do të kishte fituar Kupën e Botës

Messi trondit gazetarin teksa zbulon se do të pensionohej nëse Argjentina nuk do të kishte fituar Kupën e Botës

Përfaqësueset
FIFA do të paguajë 187 milionë euro për klubet pas angazhimit të lojtarëve të tyre në Kupën e Botës në Katar

FIFA do të paguajë 187 milionë euro për klubet pas angazhimit të lojtarëve të tyre në Kupën e Botës në Katar

Ndërkombëtare
Rikthehet sërish vëmendja tek skenat e Salt Bae në finalen e Botërorit – por tani për një arsye më kuptimplotë

Rikthehet sërish vëmendja tek skenat e Salt Bae në finalen e Botërorit – por tani për një arsye më kuptimplotë

Ndërkombëtare
Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te “djali i keq”

Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te “djali i keq”

Ndërkombëtare
“Është një katastrofë, njëri nga më të këqijtë”, Modric  do të zemërohet me gjyqtarin e caktuar për ndeshjen Chelsea-Real Madrid

“Është një katastrofë, njëri nga më të këqijtë”, Modric do të zemërohet me gjyqtarin e caktuar për ndeshjen Chelsea-Real Madrid

Liga e Kampionëve
Presidenti i UEFA-s kritkon ashpër Messin për sjelljet e tij pas Kampionatit Botëror

Presidenti i UEFA-s kritkon ashpër Messin për sjelljet e tij pas Kampionatit Botëror

Përfaqësueset
Ish-Miss BumBum bën tatuazh të ri për Messin në pjesën më të famshme të trupit të saj

Ish-Miss BumBum bën tatuazh të ri për Messin në pjesën më të famshme të trupit të saj

Yjet
Skocia shkon Spanjën, fiton me dy gola epërsi

Skocia shkon Spanjën, fiton me dy gola epërsi

Përfaqësueset
Emiliano Martinez: Doja të fitoja Kupën e Botës fillimisht për vendin tim dhe më pas për Messin

Emiliano Martinez: Doja të fitoja Kupën e Botës fillimisht për vendin tim dhe më pas për Messin

Përfaqësueset
Sulmuesi francez pranon se e ‘urren’ portierin Emy Martinez

Sulmuesi francez pranon se e ‘urren’ portierin Emy Martinez

Përfaqësueset
Hazard tregon arsyen pse nuk i pëlqente të luajë për Belgjikën në Kampionatin Botëror

Hazard tregon arsyen pse nuk i pëlqente të luajë për Belgjikën në Kampionatin Botëror

Përfaqësueset
Dyshime për keqpërdorime në Botërorin e Katarit, Infantino në mesin e të përgjuarve

Dyshime për keqpërdorime në Botërorin e Katarit, Infantino në mesin e të përgjuarve

Ndërkombëtare