Taulant Seferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Taulant Seferi ka gjetur sërish golin në elitën e futbollit ukrainas.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë e ka nisur nga minuta e parë duelin mes Vorskla Poltavas dhe Minaj, ku skuadra e tij triumfoi 2-0.

Ish-sulmuesi i Tiranës realizoi në minutën e 19-të golin që kaloi në avantazh skuadrën e tij duke u tregua i saktë pas asistimit nga Olijnyk.

Ky ishte goli numër dy në këtë sezon për futbollistin nga Kumanova i cili e ka fituar menjëherë statusin e titullarit në skuadër.

Vlen të theksohet se pjesë e ekipit të Vorsklas janë edhe dy ish-futbollistë të tjerë të Tiranës, Ennur Totre dhe Ardit Toli.

Seferi qëndroi në fushë gjatë 90 minutave, derisa Toli u fut nga banka rezervë në minutën e 63-të.

Për fat të keq për Ennur Torten nuk pati hapësira në këtë sfidë. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

I pari i FSHF-së, Armand Duka konfirmon se Shqipëria dhe Serbia kanë kandiduar së bashku për organizimin e Euro 2027 për U-21

Kombëtarja e Shqipërisë
Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

“Ndodh shpesh në Madrid”, Muller i bashkohet tërbimit të Bayern Munichut për golin e anuluar nga gjyqtari