LAJMI I FUNDIT:

Superliga e Ukrainës

40 Artikuj

Brenda udhëtimit horror të ekipit të Ukrainës nga lufta për në Angli, në rrugëtimin 16-orësh përpara ndeshjes në Wembley

Brenda udhëtimit horror të ekipit të Ukrainës nga lufta për në Angli, në rrugëtimin 16-orësh përpara ndeshjes në Wembley

Përfaqësueset
Sirenat e sulmit ajror ndërpresin ndeshjen në Ukrainë: Ylli shqiptar dhe lojtarët e tjerë u larguan nga stadiumi

Sirenat e sulmit ajror ndërpresin ndeshjen në Ukrainë: Ylli shqiptar dhe lojtarët e tjerë u larguan nga stadiumi

Ligat tjera
Taulant Seferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Taulant Seferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Premier League
E kryer, Mudryk lojtar i Chelseat – mbetet vetëm zyrtarizimi

E kryer, Mudryk lojtar i Chelseat – mbetet vetëm zyrtarizimi

Premier League
Arsenali bën një ofertë të përmirësuar për yllin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk

Arsenali bën një ofertë të përmirësuar për yllin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk

Premier League
Sferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Sferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Ndërkombëtare
Taulant Seferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Taulant Seferi vazhdon shkëlqimin në Ukrainë, tjetër gol me fanellën e Vorsklas

Ndërkombëtare
Moment tmerrues në Superligën e Ukrainës, bie alarmi për sulm ajror – futbollistët shkojnë të fshihen në bunker

Moment tmerrues në Superligën e Ukrainës, bie alarmi për sulm ajror – futbollistët shkojnë të fshihen në bunker

Ligat tjera
Ushtari i plagosur rrokullis topin e parë – rikthehet futbolli në Ukrainë pas gjashtë muajsh

Ushtari i plagosur rrokullis topin e parë – rikthehet futbolli në Ukrainë pas gjashtë muajsh

Ligat tjera
Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Ukrainë te Vorskla Poltava

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Ukrainë te Vorskla Poltava

Ndërkombëtare
Pas disa muajsh ndërprerje dhe bombardimesh nga agresioni rus, merret vendimi se kur rifillon kampionati në Ukrainë

Pas disa muajsh ndërprerje dhe bombardimesh nga agresioni rus, merret vendimi se kur rifillon kampionati në Ukrainë

Ligat tjera
Gjendje e mjerueshme në futbollin ukrainas, por nuk po e bën vetëm agresioni rus – shefi i Shakhtarit thotë se agjentët po e shkatërrojnë klubin e tyre

Gjendje e mjerueshme në futbollin ukrainas, por nuk po e bën vetëm agresioni rus – shefi i Shakhtarit thotë se agjentët po e shkatërrojnë klubin e tyre

Ndërkombëtare
Lucescu: FIFA dhe UEFA gabuan me Rusinë, sporti kulturë, s’ka lidhje me luftën

Lucescu: FIFA dhe UEFA gabuan me Rusinë, sporti kulturë, s’ka lidhje me luftën

Ligat tjera
Bombardimet ruse shkatërrojnë stadiumin e futbollit në Ukrainë, FC Desna dënon sulmet

Bombardimet ruse shkatërrojnë stadiumin e futbollit në Ukrainë, FC Desna dënon sulmet

Ndërkombëtare
Gjesti fantastik nga Shakhtar Donetsk: E rikthejnë stadiumin në kufi me Poloninë si strehë për refugjatët, atyre i bashkohen edhe dy klube të mëdha evropiane

Gjesti fantastik nga Shakhtar Donetsk: E rikthejnë stadiumin në kufi me Poloninë si strehë për refugjatët, atyre i bashkohen edhe dy klube të mëdha evropiane

Ndërkombëtare
FIFA i lejoi të gjejnë klubet të reja: Cilët janë 20 lojtarët e huaj më të mirë në Ukrainë dhe Rusi

FIFA i lejoi të gjejnë klubet të reja: Cilët janë 20 lojtarët e huaj më të mirë në Ukrainë dhe Rusi

Ligat tjera
FIFA hap afatin e pazakontë të transferimeve për lojtarët e huaj që luajnë në Rusi dhe Ukrainë

FIFA hap afatin e pazakontë të transferimeve për lojtarët e huaj që luajnë në Rusi dhe Ukrainë

Ndërkombëtare
Futbollisti brazilian rrëfen për tmerrin 30 orësh duke tentuar të largohej nga Ukraina

Futbollisti brazilian rrëfen për tmerrin 30 orësh duke tentuar të largohej nga Ukraina

Ligat tjera
Federata polake me kërkesë speciale në drejtim të FIFA-s, dëshiron një afat të ri kalimtar pas luftës Rusi-Ukrainë

Federata polake me kërkesë speciale në drejtim të FIFA-s, dëshiron një afat të ri kalimtar pas luftës Rusi-Ukrainë

Ndërkombëtare
Shkon në dy numri i futbollistëve të vrarë në Ukrainë

Shkon në dy numri i futbollistëve të vrarë në Ukrainë

Ligat tjera
Konflikti në Ukrainë shkakton viktimën e parë nga futbolli

Konflikti në Ukrainë shkakton viktimën e parë nga futbolli

Ligat tjera
“I vetëm në Kiev”, brazilianët largohen nga Ukraina, por harrojnë në tualet shokun e tyre

“I vetëm në Kiev”, brazilianët largohen nga Ukraina, por harrojnë në tualet shokun e tyre

Ligat tjera
Drejtori ekzekutiv i Shakhtar Donetsk dërgon mesazh frymëzues nga Ukraina – pasi pretendon se “fitimi i kësaj lufte për pavarësi” do të jetë “fitorja më e madhe e jetës sime”

Drejtori ekzekutiv i Shakhtar Donetsk dërgon mesazh frymëzues nga Ukraina – pasi pretendon se “fitimi i kësaj lufte për pavarësi” do të jetë “fitorja më e madhe e jetës sime”

Ligat tjera
Ish-futbollisti i Barcelonës që luan për Shakhtar i tmerruar me luftën në Ukrainë: Jemi të fshehur në bunker, po na mbaron edhe ushqimi

Ish-futbollisti i Barcelonës që luan për Shakhtar i tmerruar me luftën në Ukrainë: Jemi të fshehur në bunker, po na mbaron edhe ushqimi

Ndërkombëtare