LAJMI I FUNDIT:

Arsenali bën një ofertë të përmirësuar për yllin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk

Arsenali bën një ofertë të përmirësuar për yllin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk

Klubi anglez, Arsenali ka bërë një ofertë të re dhe të përmirësuar për sulmuesin e Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk.

Reklama

Lideri i Ligës Premier pa të refuzohet para disa ditësh një ofertë prej 60 milionë eurosh për yllin ukrainas.

Megjithatë, klubi londinez nuk po rrinë duarkryq pasi tashmë ka bërë një ofertë të dytë për objektivin e tyre kryesor në këtë afat kalimtar.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, Arsenali ka bërë një ofertë e re prej 62 milionë funtesh apo 70 milionë eurosh, plus bonuse tjera për të rritur tarifën përfundimtare të transferimit.

Romano shton se diskutimet janë duke vazhduar mes Shakhtarit dhe Arsenalit mbi detajet më të imta të marrëveshjes dhe një marrëveshje finale ende nuk është arritur.

Kushtet personale nuk pritet të jenë një problem pasi 22-vjeçari dëshiron kalimin në Ligën Premier dhe ai ka lënë të kuptohet disa herë në rrjetet sociale se Arsenali është destinacioni i tij i preferuar.

22-vjeçari deri tani këtë sezon ka zhvilluar 18 ndeshje me klubin dhe ka shënuar 10 gola dhe 8 asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Moggi: Pronarët e Juventusit mund të shesin klubin

Serie A
Kalo në kategori