Interi fiton mes vuajtjeve ndaj Venezias

Interi ka fituar mes vështirësive me rezultat 2-1 ndaj Venezias në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të Serie A.

Ekipi i Simone Inzaghit i është kthyer fitores në kampionat duke mposhtur në shtëpi Venezian, pas barazimit ndaj Atalantas në ndeshjen e fundit.

Pjesa e parë e ndeshjes u dominua e gjitha nga Interi, por të dyja skuadrat arritën ta shënojnë nga një gol.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët me anë të Thomas Henry (19’), i cili shënoi me kokë për 0-1, ndërsa Nicolo Barella (40’) barazoi shifrat 1-1.

Në pjesën e dytë, Interi ishte skuadra e vetme që luajti duke bërë shumë presion dhe duke krijuar raste të njëpasnjëshme në kërkim të golit të fitores.

Megjithatë, goli i fitores erdhi vetëm në minutën e fundit të ndeshjes dhe ishte Edin Dzeko, i cili shënoi me kokë për epërsinë dhe rezultatin përfundimtar 2-1.

Pas kësaj fitore, Interi e sheh veten në pozitën e parë me 53 pikë, ndërsa Venezia renditet e 17-ta me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Nerazzurrët presin rivalët e mëdhenj lokal të Milanit, ndërsa Venezia e pret Napolin. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero