LAJMI I FUNDIT:

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

I fundit nga linja e talentëve brazilian është Estevao Willian, i njohur gjithashtu si ‘Messinho’, i cili ka filluar të tregojë talentin te Palmeiras këtë sezon. Në moshën vetëm 16-vjeçare, ai tashmë është i njohur për klubet më të mira evropiane, përfshirë Real Madridin.

Los Blancos kanë transferuar tashmë Endrick Felipe, i cili do të bashkohet në korrik, por pasardhësi i tij në O Verdao gjithashtu po bie në sy kohët e fundit, jo më pak se te Paris Saint-Germain, Bayern Munich, Arsenal dhe Chelsea, sipas Diario AS. Ky i fundit kishte lëvizur më shpejt për Estevaon, por ende nuk kanë dhënë një ofertë për të.

Ai nuk është aktualisht në planet e tyre dhe ndërkohë që ata janë duke monitoruar progresin e tij, Los Blancos nuk kanë ndërmend të paguajnë 55 milionë euro që do të kushtonte për klauzolën e lirimit të tij, duke përfshirë 10 milionë euro të pagueshme në taksa. Prioriteti i tyre është ende Franco Mastantuono i River Plate, me të cilin kanë kontaktuar.

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit
Lexo po ashtu Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Më parë Estevao ka dhënë intervista duke deklaruar dashurinë e tij për Barcelonën dhe dëshirën për të luajtur për ta, duke idhulluar qartazi Lionel Messin që ka ndikuar në pseudonimin e tij.

Megjithatë, Blaugrana duket se ka hequr dorë nga çdo shpresë për të qenë ata që do ta sjellin atë në Evropë, duke pasur parasysh se financat e tyre thjesht nuk do të shtrihen aq larg sa të tjerët. Përveç kësaj, ata gjithashtu kanë talentin në zhvillim të Lamine Yamal në një moshë të ngjashme për t’u zhvilluar.

Estevao dhe Mastantuono gjithashtu operojnë në zona të ngjashme të fushës, dhe përpara këtij të fundit, ai do të ketë Arda Guler nëse do t’i bashkohet Real Madridit. Ylli turk 19-vjeçar tashmë po kupton se minutat mund të jenë të vështira për t’u siguruar në Santiago Bernabeu.

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori