Barcelona vuan, por fiton ndaj Elche – iu falet lojtarëve të rinj nga akademia

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Elches me rezultat 3-2 në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Katalanasit e nisën ndeshjen fuqishëm, por goli i Ferran Jutgla në minutën e 2-të u anulua për pozitë jashtë lojë.

Por në minutën e 16-të, Jutgla ishte në pozicionin e duhur dhe shënoi për 1-0 pas harkimit të Osumane Dembeles.

Vetëm tre minuta më pas Gavi me një goditje të bukur shënoi për 2-0.

Të dy skuadrat kishte raste në pjesën e parë, por nuk i shfrytëzuan.

Elche më mirë e nisi pjesën e dytë duke rrezikuar.

Ndeshja u hap në minutën e 62-të, kur Tete Morente ishte i saktë për 2-1.

Vetëm një minutë më pas Morente asistoi për Pere Milla që shënoi për 2-2.

Pas barazimit të rezultatit Barcelona u hodh në sulm e tëra për të kthyer epërsinë.

Ajo u arrit vetëm në minutën e 86-të, kur Nico me një goditje nga brenda zonës shënoi për 3-2.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Barcelona mori fitore pas dy ndeshjeve dhe tani me 27 pikë është në vendin e shtatë./Telegrafi/

Jude Bellingham emëron futbollistin më të mirë në botë - ka shënuar vetëm 21 gola në të gjitha garat

Veterani i Real Madridit i shpëton largimit – Perez thyen ‘rregullin e artë’ dhe i dhuron kontratë të re