Chelsea fiton thellë në udhëtim te Burnley

Chelsea ka fituar në udhëtim te Burnley me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë në Ligën Premier.

Blutë e Londrës kanë marrë një fitore të madhe pas dy barazime radhazi në Ligën Premier, duke mposhtur Burnley dhe duke u ngjitur në tabelë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Chelseat, por edhe përkundër rasteve të shumta, arritëm vetëm një gol ta shënojnë.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 26-të dhe ishte Hakim Ziyech, i cili shënoi për 0-1 pas asistimit të Tammy Abraham.

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të Bluve, të cilët vazhduan dominimin, teksa shënuan edhe dy gola tjerë për të siguruar fitoren.

Në minutën e 63-të ishte Kourt Zouma që shënoi me kokë për 0-2 pas asistimit të Mason Mount, ndërsa në minutën e 70-të, pas asistimit të Ziyech shënoi Timo Werner për rezultatin përfundimtar 0-3.

Pas kësaj fitore, Chelsea e sheh veten në pozitën e katërt me 12 pikë, ndërsa Burnley në vendin e fundit me vetëm një pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blutë luajnë në shtëpi ndaj Sheffield United, ndërsa Burnley udhëton te Brighton. /Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë