Unitedi ndalet në shtëpi nga Evertoni

Man Utd - Everton (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi ka barazuar ndaj Evertonit me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në Ligën Premier.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer nuk ka arritur fitoren e tretë me radhë në kampionat, pasi është ndalur në shtëpi nga Evertoni.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të vendasve, por ishin vetëm mysafirët të cilët gjetën golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 36-të dhe ishte Victor Lindelof, i cili shënoi në portën e tij për epërsinë 0-1 të Evertonit.

Momenti i autogolit nga Lindelof (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, Unitedi vazhdoi dominimin dhe pas disa rasteve të krijuara arriti të gjej edhe golin.

Ishte talenti anglez, Mason Greenwood, i cili pas inkuadrimit shënoi në minutën e 77-të për barazimin 1-1 dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Greenwood shënoi supergol (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Pas këtij barazimi, Djajtë e Kuq kanë 25 pikë në vendin e gjashtë, ndërsa Evertoni renditet i 16-ti me 18 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Unitedi udhëton te Watfordi, ndërsa Evertoni e pret Arsenalin. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër