Bayern Munich 1-0 Werder Bremen, nota e Rashicës dhe të tjerëve

Rashica dhe Coman gjatë një dueli (Foto: FC Bayern/Twitter)

Bayern Munichu ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Werder Bremenit në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të në Bundesliga.

Bavarezët kanë vazhduar serinë e fitore duke quar në tre numrin e tyre radhazi dhe duke vazhduar si lider të kampionatit.

Goli i vetëm në këtë fitore të vendasve e shënoi qendërmbrojtësi Niklas Sule në minutën e 75-të.

Bayerni fiton më vështirësi ndaj Werderit të Rashicës
Lexo po ashtu Bayerni fiton më vështirësi ndaj Werderit të Rashicës

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi Joshua Kimmich, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Milos Veljekovic që u notua me 5.5

Për 73 minuta në këtë ndeshje luajti edhe ylli i Kosovës, Milot Rashica, i cili bëri një paraqitje të mira duke u notuar me 6.4.

Bayern:

Werder:

/Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero