Betisi fiton në Camp Nou spektaklin e golave ndaj Barcelonës dhe Messit

Real Betis (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Barcelona është mposhtur në shtëpi nga Real Betisi me rezultat 3-4 në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të La Ligas.

Blaugranët nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë e fitoreve në kampionat, pasi edhe pse me Lionel Messin e kthyer në skuadër, janë mposhtur nga Betisi.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të mysafirëve të Betisit, të cilët shënuan edhe dy gola.

Junior Firpo (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 20-të të ndeshjes dhe ishte Firpo Junior, i cili shënoi për epërsinë 0-1.

Betisi gjeti golin edhe në minutën e 34-të me anë të Joaquin që shënoi për 0-2 pas një aksioni të mirë të ekipit të tij.

Festa e Joaquin (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, ndeshja ishte më e baraspeshuar dhe të dyja skuadrat arritën të shënojnë nga dy gola.

Ishte Lionel Messi, i cili ngushtoi epërsinë në 1-2 në minutën e 68-të pasi u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Messi u rikthye me gol (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, gëzimi i Barcelonës zgjati vetëm tre minuta pasi Giovani Lo Celso qoi epërsinë në 1-3 pas një gabimi të Andre Ter Stegen.

Pas këtij goli, Barcelona u kthye në lojë me një gol nga afërsia të Arturo Vidal (79′) që shënoi për 2-3, por Sergio Canales (83′) shpejt riktheu epërsinë në 2-4.

Kur pritej ndeshja të përfundonte, Barcelona gjeti edhe një gol me Messin (90+), i cili vulosi rezultatin përfundimtar dhe fitoren e Betisit me rezultat 3-4.

Pas kësaj humbje, Barcelona mbetet ende lider me 24 pikë, ndërsa Betisi zë vendin e 12-të me 16 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blaugranët udhëtojnë te Atletico Madridi, ndërsa edhe Betisi luan në udhëtim te Villarreali. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën