Man City mposht me lehtësi Fulhamin

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj Fulhamit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë të Ligës Premier.

Skuadra e Pep Guardiolas ka vazhduar me formë pozitive në këtë sezon pasi ka marr edhe fitoren e katër nga pesë ndeshje të mundshme, teksa ka edhe një barazim.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi në tërësi Qytetarëve, të cilët përveç dominimit arritën të shënojnë edhe dy gola.

Pas vetëm dy minutave lojë ishte gjermani Leroy Sane, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Fernandinhos.

Goli i dytë i Cityt erdhi në minutën e 21-të të ndeshjes dhe David Silva ishte ai i cili e qoi skuadrën e tij në epërsi 2-1.

Në pjesën e dytë, Qytetarët vazhduan me lojë të mirë dhe dominim, ndërsa Raheem Sterling (47′) u përkujdes t’i kalojë në epërsi 3-0 me ky doli të jetë rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Pas kësaj fitore, City e sheh veten në pozitën e tretë me 13 pikë, ndërsa Fulhami renditet në vendin e 15-të me katër pikë.

Në ndeshjen e radhës, kampioni udhëton te Cardiffi, ndërsa Fulhami e pret në shtëpi Watfordin. /Telegrafi/

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Zbulohen emrat e pesë lojtarëve të Barcelonës të “keqtrajtuar” nga Xavi

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

“E kuptoj”, Xavi thyen heshtjen në konferencë dhe flet për spekulimet e shkarkimit nga Barcelona

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute