Prishtina në seri të fitoreve, lider i ri në Superligë

Prishtina ka fituar edhe ndeshjen e tretë radhazi në Vala Superligën e Kosovës.

‘Viktima’ e tretë e kryeqytetasve ishte skuadra pejane Besa që u mposht me rezultat 4-0.

Prishtina e nisi më mirë ndeshjen dhe që nga minuta e parë rrezikoi portën e mysafirëve.

Por për ta parë golin e parë në këtë sfidë u desh të pritej deri në minutën e 22-të kur afrikani Guthier Makenda realizoi për 1-0.

Vetëm dy minuta më vonë, Prishtina shënoi edhe një gol për të shtuar epërsinë në 2-0.

Sulmuesi në formë të mirë, Ahmed Januzi shënoi nga afërsia për dyfishimin e epërsisë së Prishtinës.

Tre minuta para fundit të ndeshjes, talenti i Prishtinës, Ergyn Ahmeti realizoi golin e tretë në këtë takim dhe të parin me fanellën bardh e kaltër.

Me epërsinë 3-0 të vendasve përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Edhe në pjesën e dytë Prishtina luajti më mirë duke organizuar disa aksione të mira.

Ishte minuta e 80-të e ndeshjes, kur sulmuesi afrikan Guthier Makenda asistoi bukur tek Ergyn Ahmeti i cili shënoi për 4-0, që ishte edhe goli i dytë personal për të.

Pas kësaj fitore, Prishtina është ngjitur në pozitën e parë në tabelë me 21 pikë, duke lënë mbrapa Llapin me një pikë më pak.

Në javën e ardhshme, Prishtina do të udhëtoj drejt Gjilanit për tu përballur me Dritën, ndërsa Besa pret Gjilanin. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero