Bayern Munich i pamëshirshëm ndaj Schalkes (Video)

Bayern Munich ka marr një fitore të pastër në një terren të vështirë si ai i Schalkes duke fituar 3-0.

Bayern e ka nisur shumë mirë takimin me Robert Lewandowskin që ka gjetur golin me penallti në minutën e 25-të.

Naldo luajti më dorë në zonë dhe gjyqtari dha penallti.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i qetësisë i realizuar nga James Rodriugez në minutën e 29-të.

Schalke rrezikoi me Leon Goretzkan, por që nuk arriti të gjejë portë.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në fraksionin e dytë Bayern rrezikoi menjëherë me Thomas Muller, por që gjermani nuk gjeti portën.

Ishte minuta e 75-të kur James Rodriguez ka asistuar bukur për Arthuro Vidal i cili shënoi për 3-0.

Ndeshja u mbyll me këtë rezultat dhe Bayer pas pesë javësh shkon në kuotën e 12 pikëve, ndërsa javën e ardhshme luan me Wolfsburgun.

Schalke mbetet me 9 pikë, ndërsa në javën e ardhshme luan Hoffenhamin.  /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe