Super Hadergjonaj, a është ky goli i vitit në Gjermani? (Video)

Florent Hadergjonaj po shkëlqen në futbollin elitar në Gjermani.

Por jo vetëm në mbrojtje, pasi anësori i djathtë ka shpërthyer edhe në sulm duke shënuar gol.

Skuadra e tij Ingolstadt ka zhvilluar një ndeshje tejet të rëndësishme ndaj Mainz 05, duke e mposhtur me rezultat të ngushtë 2-1.

Talenti i madh kosovar, arriti të shënoi golin e epërsisë për skuadrën e tij në minutën e 73-të të ndeshjes.

Mbrojtësi i djathtë shënoi nga krahu i djathtë i sulmit duke befasuar portierin mysafir.

Në rrjetet sociale, tifozët gjerman e kanë cilësuar si ndër golat më të mirë të vitit, duke komentuar se mund të zgjidhet më i miri në Bundesliga për këtë stinorë.

Pas kësaj fitore, Ingolstadt mbanë gjallë shpresat për mbijetesë pasi ndodhet në pozitën e 17-të me 22 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Tri refuzimet që mori Bayern Munich – tani trajneri italian kthehet si opsioni i parë

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Real Madridi në fazën finale të rinovimit të stadiumit - skybar është pjesa më luksoze e "Santiago Bernabeut" të ri