Mediat e Barcelonës: Real Madridi lider me ndihmën e gjyqtarëve

Dy gazetat sportive të Barcelonës, Mundo Deportivo dhe Sport, janë në një mendje: Real Madridi e kryeson kampionatin spanjoll falë ndihmës që i kanë dhënë gjyqtarët.

Këto gazeta kanë bërë një analizë të ndeshjeve të deritanishme dhe kanë dalë në përfundimin se katalanasve u mungojnë 4 pikë nga gabimet e gjyqtarëve: një gol i anuluar me pa të drejtë i Pique ndaj Malagas dhe dy prekje topi me dorë të Brunos në ndeshjen ndaj Villarrealit.

Nga ana tjetër, Reali ka marrë 8 pikë nga gabimet e arbitrave:

+2 kundër Celta Vigos, pasi Morata ishte në pozicion jashtë loje kur shënoi.

+2 kundër Espanyolit, pasi Sergio Ramos nuk u ndëshkua me karton për prekje të topit me dorë dhe për 2 penallti që nuk u dhanë për Espanyolin.

+2 kundër Deportivos, pasi Sergio Ramos duhej të ishte ndëshkuar me karton të kuq për një shtyrje ndaj Sidneit dhe në fund shënoi golin e fitores.

+2 kundër Malagës, sepse sërish Sergio Ramos shënoi në pozicion jashtë loje golin e 2-0.

Këto gazeta nuk kanë marrë parasysh penalltinë që shkaktoi Macherano ndaj Lucas Vazquez në “El Clasicon” Barcelona-Real, të përfunduar 1-1.

Tri refuzimet që mori Bayern Munich – tani trajneri italian kthehet si opsioni i parë

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Real Madridi në fazën finale të rinovimit të stadiumit - skybar është pjesa më luksoze e "Santiago Bernabeut" të ri