Liverpooli fiton ndaj Barcelonës në Wembley (Video)

Liverpooli ka fituar ndaj Barcelonës në kuadër të turneut miqësor International Champions Cup.

Katalunasit mbajtën topin dhe sulmuan gjatë gjithë kohës, por Reds ishin konkret para portës.

Goli i parë erdhi nga Sadio Mane në minutën e 15-të, e gjitha kjo pas një kundërsulmi të shpejt dhe të organizuar mirë nga Reds dhe me rezultatin 1-0 përfundoi edhe pjesa e parë.

CpMJfuJXgAEgJjA

Në minutën e 47-të shënoi në portën e tij Javier Mascherano, ndërsa pas një minute shënoi belgu, Divock Origi.

Goli i fundit në këtë takim erdh nga Marko Grujic në minutat shtesë të takimit. /Telegrafi/

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

"Askush nuk donte të fliste me mua te Barcelona, ​​vetëm Eric Abidal” - ylli i ri francez tregon vuajtjet te gjiganti i La Ligas