0Shares

Ai ka shënuar plot 91 gola në vitin 2012. Ai është golashënuesi më i mirë në La Liga. Ai është njeriu që ka shënuar më shumë gola në një vit kalendarik. Ai është futbollisti më i mirë në botë. Ai është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Ai është Lionel Messi.

Gola nga gjuajtja e lirë, parabolla nga afërsia, eurogola nga distanca gjatë aksioneve, golat pas driblimit të dhjetë kundërshtarëve – pra, ky është Lionel Messi, i shumëanshëm edhe në eurogola.

Ylli argjentinas ka shënuar shumë gola këtë vit, mirëpo përkundër vështirësive në përzgjedhje, këta janë 10 golat më të mirë të Lionel Messit, të cilët mund t’i shikoni në videon më poshtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)