Më të mirët e turneut ‘Top Reklama Open 2017’

Anëtaret e Klubit të Tenisit Peja, Melos Nallbani dhe Aja Broqi janë fitues të turneut Top Reklama Open 2017 U-12 i cili është organizuar nga KT Peja në bashkëpunim me Federatën e Tenisit të Kosovës.

Turneu i cili zgjati dy ditë në terenet e tenisit në kompleksin sportiv Karagaçi tuboi tenistet më të mirë kosovar të kësaj grupmoshe (10 djem dhe 8 vajza).

Në meçet finale Melos Nallbani ishte bindes në duel me Yll Berishën të cilin e mposhti me 6/0 dhe 6/1 në geme përderisa në konkurrencën e vajzave pas një meçi interesant Aja Broqi ishte më e mirë se Forta Morina ndaj së cilës fitoi me 6/4 dhe 6/4 në geme.

Për Melosin dhe Ajen ky është triumfi i dyte brenda pak ditëve pasi javën e kaluar dolën më të mirët edhe në turneun Prishtina Open 2017 U-12.

Organizatori për më të mirët shpërndau mirënjohje, medalje dhe Kupa të cilat u ndanë nga anëtaret e Bordit të FTK-se Sead Jakupi dhe Ylber Shamolli si dhe nga sekretari i FTK-se Osman Reçica.

Rezultatet (djemtë) :
Xh. e 1:

Amar Sadikovic – Aldin Istrefi 3/6 , 6/0 , 10/8.