0Shares

Specat e mbushur dhe të plotësuar me erëza janë drekë e shkëlqyeshme kreshmore, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ 8 speca
▪ 200 g kërpudha
▪ 500 g grurë
▪ 3 thelpinj hudhre
▪ 100 g domate
▪ 300 g presh
▪ gjysmë luge piper të kuq të ëmbël

Përgatitja:

Grini imët preshin dhe kërpudhat, ndërkaq domatet prisni në formë katrori.

Marinoni hudhrën dhe piperin dhe shtoni grurin e bluar dhe të zier më parë.

Shtoni erëza sipas shijes, pak borzilok dhe me këtë përzierje të përgatitur mbushni specat.

Palosni në tepsi për pjekje, mbuloni me folie dhe piqni 30 minuta në 180 gradë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)