LAJMI I FUNDIT:

Pjata kryesore

Makarona të pjekur me mish të bluar

Makarona të pjekur me mish të bluar

Pjata kryesore
Mish pule në salcën më kremoze: Drekë për vetëm gjysmë ore!

Mish pule në salcën më kremoze: Drekë për vetëm gjysmë ore!

Pjata kryesore
Peshk me domate

Peshk me domate

Pjata kryesore
Biftek në piper

Biftek në piper

Pjata kryesore
Mish pule i pjekur në skarë me misër aromatik

Mish pule i pjekur në skarë me misër aromatik

Pjata kryesore
Shpageta pikante me ton: Një drekë e shpejtë me një shije italiane magjepsëse

Shpageta pikante me ton: Një drekë e shpejtë me një shije italiane magjepsëse

Pjata kryesore
Mish pule me tri lloje djathërash i cili gatuhet për 20 minuta

Mish pule me tri lloje djathërash i cili gatuhet për 20 minuta

Pjata kryesore
Fasule në tavë

Fasule në tavë

Pjata kryesore
Salmon i skuqur me gjalpë, shparguj dhe vezë të zier

Salmon i skuqur me gjalpë, shparguj dhe vezë të zier

Pjata kryesore
Mish i shijshëm pule në salcë vere të bardhë!

Mish i shijshëm pule në salcë vere të bardhë!

Pjata kryesore
Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Patate të pjekura me jogurt: Shtojcë që do ta bëni bashkë me çdo ushqim!

Pjata kryesore
Mish i shijshëm përplot lëng me kore kërcëlluese!

Mish i shijshëm përplot lëng me kore kërcëlluese!

Pjata kryesore
Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Pjata kryesore
Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Pjata kryesore
Makarona të pjekur me djathë të lëngshëm

Makarona të pjekur me djathë të lëngshëm

Pjata kryesore
Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Pjata kryesore
Musaka nga lakra, një pjatë kalorike plot ushqyes

Musaka nga lakra, një pjatë kalorike plot ushqyes

Pjata kryesore
Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

Pjata kryesore
Oriz me mish pule, salcë soje dhe kërpudha

Oriz me mish pule, salcë soje dhe kërpudha

Pjata kryesore
Mish pule në hell me perime, shumë të shijshëm dhe përgatiten shpejt

Mish pule në hell me perime, shumë të shijshëm dhe përgatiten shpejt

Pjata kryesore
Gjella më e shijshme klasike: Gullash viçi

Gjella më e shijshme klasike: Gullash viçi

Pjata kryesore
Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Pjata kryesore
Drekë tërësisht e pazakonshme: Kungllesha dhe mish, kombinim i mrekullueshëm!

Drekë tërësisht e pazakonshme: Kungllesha dhe mish, kombinim i mrekullueshëm!

Pjata kryesore
Musaka me makarona: Drekë e shpejtë kur nuk dëshironi të zieni gjellë!

Musaka me makarona: Drekë e shpejtë kur nuk dëshironi të zieni gjellë!

Pjata kryesore