0Shares

Mesfushori i Bayernit të Munichut, Basitan Schweinsteiger, është i bindur se ekipi i tij mund të ndërprejë pritjen dyvjecare për titull këtë sezon.

“Është edhe rrugë e gjatë derisa të shpërndahen trofetë. Secili njeri në ekip duhet që të tentojë dhe të luajë edhe më mirë në pjesën e dytë të sezonit, pasi më nuk ka shaka”.

“Nëse e bëjmë këtë, atëherë do të fitojmë titull. Ne mbrohemi shumë mirë dhe ky ka qenë faktor vendimtar. Është definitivisht një ndryshim krahasuar me sezonin e kaluar, e vërej edhe në qendër të fushës”, ka thënë Schweini.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)