0Shares

Futbollisti brazilian Nene e ka kompletuar kalimin e tij nga Paris Saint-Germaini te klubi nga Katari, Al Gharafa.

Anësori 31-vjeçar ka nënshkruar kontratë prej dy vjet e gjysmë me klubin e ri.

Sipas AFP, ai do të përfitojë 4.5 milionë euro në sezon.

Edhe pse shënoi 21 gola në Ligue 1 në sezonin e kaluar me PSG-në, këtë sezon ai është lënë rezervë nga trajneri Carlo Ancelotti duke joshur interesimin e shumë klubeve. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)