0Shares

Mesfushori i Milanit, Riccardo Montolivo, ndjehet i nderuar pas krahasimit që i është bërë me mjeshtrin italian të mesfushës, Andrea Pirlo.

Futbollisti i Juventusit ishte kreatori i lojës së Rossonerëve para se të transferohej te Bianconerët, ndërsa vendin e tij tash e ka zënë Montolivo, i cili këtë sezon po luan mjaft mirë.

“Është një nder të krahasohem me Pirlon, i cili është njëri nga mesfushorët më të mirë në botë”.

“Unë dua të vazhdoj të luaj mirë dhe të përmirësohem”, ka deklaruar italiani. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)