0Shares

Arsenali ka siguruar kualifikimin në raundin e katërt të Kupës FA pas fitores minimale ndaj Swansea Cityt.

Ndeshja e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave e zhvilluar në Liberty Stadium përfundoi me barazim, ashtu që u desh të përsëritej takimi në Emirates për të zgjedhur fituesin.

Goli i vetëm në këtë sfidë u realizua nga Jack Wilshire në minutën e 86-të.

Në raundin e katërt, Arsenali do të ketë kundërshtar klubin që bën gara në Championship, Brighton & Hove Albion, i cili eliminoi Newcastle Unitedin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)