0Shares

Për të zgjidhur çështje të ndryshme siç është vendimi për të bërë fëmijë apo jo, ku do të jetoni, çfarë jete seksuale pritni etj., këto janë tri gjërat të cilat duhet t’i konsideroni para se të angazhoheni në një lidhje serioze.

A i besoj?

A i besoni atij? Mund t’ju duket krejtësisht e qartë, por përdorimi i një ultimatumi që ta detyroni dikë të angazhohet në lidhje tregon se nuk i besoni. Veç kësaj, mbajtja e sekreteve tregon se nuk jeni plotësisht intimë me njëri-tjetrin dhe nuk i besoni për gjërat të cilat janë të rëndësishme për ju.

A do të jetë problem religjioni?

Të qenit të hapur për religjionin që i përkitni dhe se sa shumë ndikon ai në jetën tuaj, është një gjë e rëndësishme që duhet ta bëni para se të angazhoheni më shumë në lidhje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)