0Shares

Vlado Buckovski, ish-kryeministër i Maqedonisë dhe ish-ministër i Mbrojtjes, është dënuar sot me tre vjet burg për shkak të shpërdorimit të detyrës në kohën kur ishte ministër.

Prokuroria e ngarkonte atë për përvetësimin në mënyrë të paligjshme të një shume prej mbi dy milionë eurosh gjatë furnizimit me pjesë rezervë të tankeve ushtarake, raporton VOA.

Buckovski e ka quajtur skandaloz vendimin e gjykatës, duke thënë se nuk ekziston asnjë dëshmi kundër tij. Ai ka paralajmëruar ankesë te Gjykata e Apelit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)